Blog

Jesienne zabawy z przedszkolakiem

Przedszkole Józefów

Rozpoczęła się  kalendarzowa jesień. Dni są krótsze i zdecydowanie chłodniejsze – zmniejsza się, zatem chęć wyjścia i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Warto jednak zadbać, aby nawet w taką pogodę dziecko kreatywnie spędziło czas, na zewnątrz. Ponura i szarobura, a jednocześnie tak kolorowa i ciekawa, pełna złotych, czerwonych i brązowych odcieni, kolorowych liści i kasztanów pora roku, wręcz zachęca do aktywnej i kreatywnej zabawy z przedszkolakami.

Dary jesieni w rękach przedszkolaka

Jeżeli pogoda na zewnątrz sprzyja, nie warto siedzieć bezczynnie w domu. Załóżcie odpowiednie ubranie i wyjdźcie na dwór! Idealny będzie wtedy spacer po parku czy lesie obserwując złoty krajobraz. Warto uczyć dziecka nazw drzew, rozróżniać poszczególne liście i kolory. Jesień obfituje także w rozmaite skarby – kolorowe liście o ciekawych kształtach, żołędzie, kasztany, szyszki, jarzębinę, które mogą idealnie sprawdzić się w zabawach manualnych. Zbierzcie je na takim spacerze, a zapewnią wam one zabawę na długo. Świetnym pomysłem na ich wykorzystanie może być budowanie figurek z kasztanów i zapałek, korale z jarzębiny czy malowanie liści farbami – takie zabawy na pewno poprawią zdolności manualne dziecka oraz zwiększą jego kreatywność i wyobraźnię. Są również idealnym sposobem na spędzenie jesiennego dnia, gdy pogoda na dworze uniemożliwia zabawy na zewnątrz.

Halloween

Od pewnego czasu obserwujemy wzrastające zainteresowanie  świętem Halloween, uwielbiane przez dzieci za swój klimat, które również może być wspaniałą okazją do zabaw. Nieodłącznym atrybutem tego święta jest dynia, w której wspólnie wydrążyć możecie różne kształty, buźki – przyjazne lub upiorne.  Z pewnością, zatem zainteresuje ich też przebieranie się w halloweenowe kostiumy. Warto zadbać także o dekoracje do domu, takie jak kościotrupy, duszki czy pajęczyny, które z pewnością dodadzą specyficznego  klimatu.

Zabawa w kuchni z przedszkolakiem

Jesień, oprócz walorów wizualnych, przynosi ze sobą również niepowtarzalne smaki i aromaty. O tej porze roku królują jabłka, śliwki, dynie, które mogą stanowić podstawę lub dodatek do smakowitych potraw, które można przyrządzić wraz z maluchem. Warto poznać przepisy na ciasta, desery – w końcu dzieci kochają słodkości, lub zdrowe dania z tymi składnikami, które wspólnie przygotujecie w Waszej kuchni. Nie zapomnijcie o gorącej herbacie lub gorącej czekoladzie. Niech rozgrzeje Was w te chłodne wieczory!

Warto przekonać siebie i dziecko, że jesień wcale nie musi być zimna i pochmurna, ale stanowi kolorowe i niepowtarzalne tło dla rozmaitych zajęć i niezapomnianej zabawy – nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodzica.

 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *