Blog

Jesienne zabawy z przedszkolakiem

zabawy jesienne

Czas jesiennych zabaw

Rozpoczęła się  kalendarzowa jesień. Dni są krótsze i zdecydowanie chłodniejsze – zmniejsza się, zatem chęć wyjścia i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Warto jednak zadbać, aby nawet w taką pogodę dziecko kreatywnie spędziło czas, na zewnątrz. Ponura i szarobura, a jednocześnie tak kolorowa i ciekawa, pełna złotych, czerwonych i brązowych odcieni, kolorowych liści i kasztanów pora roku, wręcz zachęca do aktywnej i kreatywnej zabawy z przedszkolakami.

Dary jesieni w rękach przedszkolaka

Jeżeli pogoda na zewnątrz sprzyja, nie warto siedzieć bezczynnie w domu. Załóżcie odpowiednie ubranie i wyjdźcie na dwór! Idealny będzie wtedy spacer po parku czy lesie obserwując złoty krajobraz. Warto uczyć dziecka nazw drzew, rozróżniać poszczególne liście i kolory. Jesień obfituje także w rozmaite skarby – kolorowe liście o ciekawych kształtach, żołędzie, kasztany, szyszki, jarzębinę, które mogą idealnie sprawdzić się w zabawach manualnych. Zbierzcie je na takim spacerze, a zapewnią wam one zabawę na długo. Świetnym pomysłem na ich wykorzystanie może być budowanie figurek z kasztanów i zapałek, korale z jarzębiny czy malowanie liści farbami – takie zabawy na pewno poprawią zdolności manualne dziecka oraz zwiększą jego kreatywność i wyobraźnię. Są również idealnym sposobem na spędzenie jesiennego dnia, gdy pogoda na dworze uniemożliwia zabawy na zewnątrz.

Zabawa w Halloween

Od pewnego czasu obserwujemy wzrastające zainteresowanie  świętem Halloween, uwielbiane przez dzieci za swój klimat, które również może być wspaniałą okazją do zabaw. Nieodłącznym atrybutem tego święta jest dynia, w której wspólnie wydrążyć możecie różne kształty, buźki – przyjazne lub upiorne.  Z pewnością, zatem zainteresuje ich też przebieranie się w halloweenowe kostiumy. Warto zadbać także o dekoracje do domu, takie jak kościotrupy, duszki czy pajęczyny, które z pewnością dodadzą specyficznego  klimatu.

Zabawa w kuchni z przedszkolakiem

Jesień, oprócz walorów wizualnych, przynosi ze sobą również niepowtarzalne smaki i aromaty. O tej porze roku królują jabłka, śliwki, dynie, które mogą stanowić podstawę lub dodatek do smakowitych potraw, które można przyrządzić wraz z maluchem. Warto poznać przepisy na ciasta, desery – w końcu dzieci kochają słodkości, lub zdrowe dania z tymi składnikami, które wspólnie przygotujecie w Waszej kuchni. Nie zapomnijcie o gorącej herbacie lub gorącej czekoladzie. Niech rozgrzeje Was w te chłodne wieczory!

Warto przekonać siebie i dziecko, że jesień wcale nie musi być zimna i pochmurna, ale stanowi kolorowe i niepowtarzalne tło dla rozmaitych zajęć i niezapomnianej zabawy – nie tylko dla dziecka, lecz także dla rodzica.

 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *