Baza przedszkola

Przedszkole “Mały Świat” mieści się w przestronnym domu wolnostojącym, otoczonym dużym, przepięknym ogrodem.

Przedszkole czynne jest przez cały rok przedszkolny (wrzesień -czerwiec)  w godzinach od 7.30 do 17.30. W miesiącu  lipcu i sierpniu pracujemy w godzinach od 8.00 do 16.00

W okresie wakacji na dzieci czeka specjalnie przygotowany przez Zespół Nauczycielski program zajęć przedszkolnych. Większość z nich odbywa się na świeżym powietrzu.

 

Przedszkole „Mały Świat jest przedszkolem wielooddziałowym. Sale zabaw są jasne, duże i kolorowe. Wszystkie pomieszczenia spełniają wymogi zarówno bezpieczeństwa jak i edukacyjne. Wszystkie sale są monitorowane.

Grupy młodsze i starsze posiadają oddzielne wejścia i szatnie. Dzieci spożywają posiłki w dużej jadalni.

Dla dzieci które mają ochotę na sjestę poobiednią (leżakowanie), czeka przytulna sypialnia zachęcająca do odpoczynku. W naszym przedszkolu nie ma obowiązku leżakowania. Dzieci, które nie śpią mogą w tym czasie posłuchać bajek czytanych przez Panią, muzyki lub zrelaksować się przy cichej zabawie.

przedszkole józefów

W bawialni odbywają się koncerty muzyczne  oraz przedstawienia teatralne.

Do dyspozycji dzieci są też pracownia plastyczna pozwalająca dzieciom na nieograniczoną twórczość i korzystanie z bardzo wielu technik artystycznych oraz sala gimnastyczna.