Blog

Dzień pizzy – „Mały Świat” (Przedszkole Prywatne Józefów)

Dzień Pizzy!

Dnia 09.02. obchodzimy w naszym przedszkolu prywatnym (Józefów) święto jednej z najbardziej ulubionych potraw zarówno przez dzieci jak i dorosłych a mianowicie MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY.

Nasze przedszkole prywatne (Józefów) Mały Świat w ramach AKADEMII KULINARNEJ również postanowiło uczcić ten jakże smaczny dzień. Do swojego Królestwa czyli naszej kuchni zaprosiła nas Pani Agnieszka, gdzie wspólnie wsypywaliśmy wszystkie składniki, które Pani Agnieszka zagniotła. W czasie, kiedy wyszliśmy na plac zabaw korzystając z pięknej prawie wiosennej pogody, nasze ciasto rosło, rosło, rosło i zrobiło się go naprawdę dużo. Po powrocie znowu zawitaliśmy w kuchni, żeby dokończyć nasz smakołyk. Każde dziecko dostało swój kawałek ciasta które rączkami pięknie formowało. Przygotowaliśmy smaczny sos z ziołami włoskimi. Mieliśmy mnóstwo dodatków tj. kukurydzę, ananasy, pieczarki, salami, szynkę, ser. Tworzyliśmy takie smaki jakie naprawdę lubimy, choć największą popularnością cieszył się słodki ananas z szynką. Kiedy już wszystkie dzieci stworzyły swoje kompozycje, Panie wstawiły nasze pizze do piekarnika.

Na samą myśl jakie pyszności stworzyliśmy, leciała nam ślinka. W międzyczasie Panie opowiedziały nam historię pizzy …..i czas uciekł. W naszym przedszkolu pachniało jak w prawdziwej włoskiej pizzerii – oregano, bazylią i czosnkiem. Nasze pizze smakowały znakomicie. Cóż to była za uczta!!!!!

Święto pizzy mogłoby być w naszym przedszkolu prywatnym (Józefów) każdego dnia, choć wiemy że to niemożliwe.

Dzielimy się z Wami naszym przepisem, może ktoś się skusi, naprawdę WARTO !!!!

Przepis podstawowy na ciasto:

  • 3 szklanki mąki
  • 50g świeżych drożdży
  • duża szczypta soli
  • 2 łyżki oleju
  • łyżeczka cukru
  • szklanka letniej wody

                                                               SMACZNEGO !!!!!

 

 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *