Blog

Zimowe zabawy z dziećmi

Mróz i śnieg na dworze to dla dzieci świetna opcja na zimowe szaleństwo. Zobaczmy, w co bawić się z dziećmi na śniegu.

 

Lepienie bałwana

 

Jest to chyba najpopularniejsza zabawa na śniegu. Większość dzieci, gdy tylko zobaczy biały puch na podwórku, szykuje się do ulepienia ze śniegu białego, przyjaznego stwora. Lepienie bałwana to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Warto pamiętać o akcesoriach dekoracyjnych, takich jak marchewka na nos, węgiel lub kamienie na oczy i guziki oraz garnek, lub wiadro, aby bałwanowi nie było zimno w głowę.

 

Bitwa na śnieżki

 

Dzieciaki uwielbiają tę zabawę. Jeżeli śnieg jest lepki i łatwo uformować go w kulki, można podzielić się na drużyny i zorganizować bitwę na śnieżki. Oczywiście należy zadbać o zasady bezpieczeństwa i wytłumaczyć dzieciom, że nie wolno rzucać śnieżkami w twarz drugiej osoby.

 

Zabawy z udziałem sanek

 

Sanki można wykorzystać na wiele sposobów. Jeżeli w okolicy miejsca zamieszkania znajdują się jakieś zaśnieżone górki, warto zabrać dziecko ze sobą na wspólne zjeżdżanie. Zjazdy na sankach to najpopularniejsza i uwielbiana przez maluchy zabawa, która może stać się idealną metodą na wspólne spędzenie czasu zimą. Inną propozycją jest rodzinny kulig. Oczywiście po bezpiecznych drogach. Do takiej formy rozrywki można zachęcić również sąsiadów i znajomych z dziećmi.

 

Aniołki na śniegu

 

Aniołki na śniegu to zabawa, wprowadzająca w radosny, świąteczny nastrój.  A jeżeli chcemy aniołki dodatkowo udekorować, można patykiem na śniegu dorysować dowolne elementy, tworząc spójną oryginalną, śnieżną aranżację.

 

Lodowisko

 

Nauka jazdy na łyżwach będzie świetną zabawą ruchową dla starszych dzieci. Jeżeli w okolicy nie ma lodowiska, w mroźny dzień z pewnością bez problemu uda się znaleźć alternatywę, czyli pobliską ślizgawkę. W takim przypadku co prawda łyżwy nie będą potrzebne, jednak zabawa może być jeszcze ciekawsza, a co więcej, totalnie darmowa.

 

Zima to czas, który można świetnie wykorzystać, zapewniając i sobie, i dzieciom wspaniałą zabawę na śniegu. Możliwości jest wiele, trzeba tylko pamiętać o ciepłym ubraniu i zasadach bezpieczeństwa.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *