Blog

Pomysły na ferie zimowe z dzieckiem

Zbliża się okres ferii zimowych w wielu województwach. Niektórzy rodzice zabierają dzieci w ciekawe miejsce, inni poszukują innych sposobów na zapewnienie maluchom miłej zabawy w wolnym czasie. Zobaczmy kilka propozycji na spędzenie ferii zimowych z dzieckiem.

Wyjazd na narty

Kurorty narciarskie są oblegane w okresie ferii zimowych. Nawet gdy zima w Polsce jest ciepła, w górach zazwyczaj można liczyć na śnieg. Jeżeli planujesz zabrać dziecko na narty, a nie zaklepałaś wcześniej noclegu, wycieczka na ostatnią chwilę może okazać się problemem, choć warto poszukać wolnych miejsc w hotelach i pensjonatach. Wśród najpopularniejszych polskich kurortów narciarskich, wyróżniamy: Wisłę, Szczyrk czy Szklarską Porębę. Zimą wiele rodzin wybiera się także do Zakopanego.

Ferie zimowe nad morzem?

Wypad nad morze zimą może wydawać się nieco kontrowersyjny, bo przecież ani nie da się wykąpać, ani poleżeć na plaży. Tymczasem od pewnego czasu nad morzem również można cieszyć się zimowym szaleństwem. Na Pojezierzu Pomorskim znajdziemy bowiem trasy do szusowania na nartach! Jednym z najchętniej uczęszczanych stoków narciarskich nad polskim morzem jest Łysa Góra w Sopocie, choć w okolicach Wieżycy i Szymbarku również można znaleźć ciekawe stoki. A co więcej, stoki nadmorskie w okresie ferii są z pewnością mniej zatłoczone, niż górskie.

Ferie w domu z dzieckiem – jak wypełnić czas?

Nie wszyscy rodzice mają możliwość wyjazdu z dziećmi w okresie ferii. Co nie znaczy, że nie mogą maluchom zapewnić świetnej zabawy w okolicy miejsca zamieszkania. Przy rodzinnych zabawach w domu również można się świetnie bawić. Warto postawić na wieczór z planszówkami lub kreatywne zabawy w domu, takie jak: origami czy lepienie figurek z plasteliny. Miłośnicy kuchennych eksperymentów mogą zająć się rodzinnym gotowaniem, a po przygotowaniu smacznych przekąsek usiąść razem przy seansie filmowym.

Warto też zwiedzić ciekawe miejsca w okolicy. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak atrakcyjne jest otoczenie, w którym mieszkamy. Zabierz dzieci na wycieczkę za miasto lub pokaż obrzeża miejscowości, w której przebywają na co dzień. Ferie to idealny moment na to, aby spędzić ze sobą nieco więcej czasu. Nie trzeba od razu planować dalekiej podróży, czasem spacer po lesie lub nad jeziorem może być świetną okazją do budowania rodzinnych wspomnień.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *