Blog

Na czym polegają zajęcia z Drużyną Kangura?

 

Drużyna Kangura to zajęcia przeprowadzane w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej. Adresatami zabaw są dzieci w wieku przedszkolnym, czyli 3-6 lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców, nasze przedszkole realizuje program zajęć z Drużyną Kangura. Zobaczmy, na czym polega zabawa i jak wpływa na rozwój maluchów.

 

Zajęcia z Drużyną Kangura – program zajęć

 

Zajęcia Drużyny Kangura mają na celu zachęcić dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, a dokładniej ćwiczeń z piłkami. Program został przygotowany jako odpowiedź na potrzeby maluchów, dotyczące rozwoju zainteresowań ruchowych. Zajęcia z Drużyną Kangura mają zapewnić maluchom jak najlepsze warunki rozwoju fizycznego i motorycznego.

 

Program Zajęć z Drużyną Kangura został opracowany na cały rok przedszkolny, co oznacza, że jest zgodny z zaleceniami WHO. Co więcej, długość zajęć dobrana jest w taki sposób, aby w dzieciach utrwaliły się korzystne efekty ruchu oraz naturalna potrzeba aktywności fizycznej.

 

Zajęcia z Drużyną Kangura – cel zajęć

 

Zajęcia z Drużyną Kangura mają na celu:

  • polepszenie kondycji fizycznej i ogólnego stanu zdrowia przedszkolaków;
  • zainteresowanie maluchów aktywnością fizyczną i zbudowanie zdrowych nawyków;
  • ukulturalnienie fizyczne dzieci;
  • przygotowanie dzieci do współpracy w grupie oraz naukę zdrowego współzawodnictwa;
  • zapewnienie zdrowego, harmonijnego rozwoju fizycznego.

 

Jak wyglądają zajęcia z Drużyną Kangura?

 

Pierwszy semestr programu zajęć z Drużyną Kangura ukierunkowany jest na zabawy z piłkami. W drugim semestrze nastąpi kontynuacja zajęć, mająca na celu utrzymanie zainteresowania dziecka aktywnością fizyczną i dalsze rozwijanie umiejętności ruchowych.

 

W naszym przedszkolu korzystamy z różnych metod, form oraz treści zajęć, ponieważ zależy nam na tym, aby ukształtować u dzieci upodobanie do sportu i ogólnej aktywności fizycznej. Staramy się zapewnić maluchom możliwość rozwoju umiejętności przydatnych w różnych grach zespołowych. Zajęcia z Drużyną Kangura służą nie tylko ogólnemu rozwojowi przedszkolaka, ale stanowią też świetną okazję do wspaniałej zabawy.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *