Blog

Letnie zabawy wodne dla dzieci

Upalne dni wcale nie muszą być nudne, a pobyt nad wodą w tym okresie to świetny sposób na to, aby zapewnić dziecku porcję dobrej rozrywki. Zobaczmy, jakie są najpopularniejsze zabawy wodne dla dzieci.

Wodne zabawy z piłką

Latem możesz zabrać dzieciaki na miejski basen lub bezpieczne kąpielisko, a jeżeli masz taką możliwość, wystawić basen rozkładany w ogrodzie. W takim basenie można świetnie się bawić, mając do dyspozycji dmuchaną piłkę. Zorganizuj grę w piłkę w wodzie, na przykład siatkówkę wodną lub piłkę wodną. Dzieci mogą się świetnie bawić, próbując utrzymać piłkę na powierzchni wody.

Domowe bańki mydlane

Bańki mydlane można kupić w marketach lub sklepach z zabawkami. Nie trzeba jednak wybierać się na zakupy, aby stworzyć bańkowego węża, który z pewnością zachwyci najmłodszych. Wystarczy tylko plastikowa butelka, taśma, skarpetka i płyn do mycia naczyń.

Przepis na bańkowego węża:
Odetnij spód butelki.
Owiń dziurę skarpetą.
Przymocuj skarpetę do butelki taśmą lub gumką recepturką.
Wypełnij butelkę płynem do mycia naczyń wymieszanym z wodą.

Aby stworzyć bańkowego węża, wystarczy dmuchać w szyjkę butelki, a bańki wypłyną na zewnątrz drugą stroną.

Zabawy zraszaczem ogrodowym

Podłącz zraszacz ogrodowy i pozwól dzieciom skakać i biegać wodą. To świetny sposób na ochłodzenie się w gorący dzień i zapewnienie dzieciom zabawy na świeżym powietrzu.

Balony z wodą

Balony wypełnione wodą to świetna opcja na zabawę całej rodziny na przydomowym podwórku. Wystarczą dwa balony, które trzeba napełnić wodą. Co potem? Zabawa odbywa się w parach. Każda para trzyma duży kąpielowy ręcznik, na którym umieszcza się balon. Zabawa polega na tym, że pierwsza para podrzuca balon przy pomocy ręcznika, a druga musi złapać go na swój ręcznik. Jeżeli się nie uda, pierwsza para otrzymuje punkt, a gdy zadanie zakończy się sukcesem, punkt idzie do pary, która złapała balon.

Zabawy wodne dla dzieci z pewnością ułatwią zorganizowanie wakacyjnego popołudnia maluchom. Kiedy na dworze panuje wysoka temperatura, wykorzystanie wody do dziennej rozrywki to świetna opcja, która na pewno spotka się z uznaniem najmłodszych.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *