Blog

Jak chronić dzieci przed upałem?

Sezon wakacyjny to okres, podczas którego dzieci mają więcej czasu na to, aby przebywać na świeżym powietrzu. Temperatura latem jednak nawet gdy jest ciepło, nie zawsze będzie odpowiednia do tego, aby pozostać na dworze. Wysoka temperatura i nadmiar promieni słonecznych może mieć szkodliwy wpływ na organizm, jeżeli odpowiednio nie zabezpieczymy dziecka przed ich działaniem. Zobaczmy, jak chronić malucha przed upałem.

 

Wybieraj odpowiednie pory spacerów

 

Podczas upalnych dni nie trzeba rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu, warto jednak zmienić grafik i wychodzić na dwór wtedy, gdy promieniowanie nie jest już tak silne. Zaleca się unikać spacerów i innej aktywności na słońcu w godzinach od 11 do 15, kiedy słońce grzeje najmocniej. Oczywiście nie zawsze uda się dostosować plan dnia do pogody, zwłaszcza jeżeli chcemy skorzystać w pełni z wakacyjnych uroków. W przypadku gdy nie można zostać w domu w najgorętszych godzinach, należy dziecko odpowiednio zabezpieczyć przed słońcem.

 

Kremy z filtrem dla dzieci

 

Dzieci, szczególnie te młodsze, mają delikatną i wrażliwą skórę, która bardzo łatwo może ulec poparzeniu przez słońce. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjściem na dwór posmarować skórę dziecka kremem z filtrem, przeznaczonym specjalnie dla danej grupy wiekowej, ponieważ skład takiego produktu będzie dostosowany do wymagań delikatnego organizmu malucha. Najlepiej posmarować malucha kremem ok. 30 minut przed planowanym wyjściem z domu.

 

Czapka z daszkiem lub kapelusz

 

Ochrona głowy podczas upałów jest bardzo ważna. Czapka z daszkiem lub kapelusik rzucą cień na głowę malucha i mogą zapobiec przegrzaniu, które mogłoby się skończyć udarem słonecznym. Wybierając nakrycie na głowę dla dziecka, najlepiej postawić na czapkę wykonaną z miękkich materiałów, które nie będą drażnić ciała malucha.

 

Odpowiednie nawodnienie

 

Podczas upałów trzeba zadbać o to, aby dziecko regularnie piło. Zamiast soków najlepiej podawać mu czystą wodę mineralną, która zawiera odpowiednią dawkę elektrolitów chroniących przed odwodnieniem. Jeżeli twoje dziecko nie chce pić wody, możesz wykazać się kreatywnością, wykonując np. domową lemoniadę. Wystarczy kilka plasterków cytryny i świeża mięta, które wraz z wodą stworzą pyszną orzeźwiającą lemoniadę.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *