Blog

Dzień Matki – jak uczcić go z dzieckiem?

Dzień Matki to szczególny dzień dla całej rodziny, dlatego warto odpowiednio go celebrować. Istnieje wiele sposobów na to, aby 26 maja uczynić dniem wyjątkowym zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

 

Dzień rodzinny

 

W Polsce Dzień Matki nie zawsze obchodzi się w wolną od pracy niedzielę. Dlatego często trudno jest znaleźć czas, aby przy nadmiarze obowiązków móc spędzić cały dzień z rodziną. Warto jednak postarać się o to, aby choć chwilę poświęcić bliskim. Jeżeli nie masz czasu na to, aby Dzień Matki uczcić na wycieczce lub w restauracji, wieczorem rozłóż ukochane gry planszowe i zaproś do zabawy wszystkich domowników. To niepozorne odejście od rutyny może sprawić, że w tym roku Dzień Matki będzie wyjątkowy.

 

Domowe SPA

 

Dzień Matki w domu można spędzić także na relaksujących czynnościach, organizując wraz z dziećmi domowe SPA. Taki typ rozrywki nie tylko pomoże odprężyć się po całym dniu pracy i przyniesie mamie wyczekiwane ukojenie, ale też nauczy dzieci metod pielęgnacji ciała. Warto w tym celu wykorzystać naturalne produkty pielęgnujące, takie jak maseczka jogurtowa, peeling kawowy czy naturalne olejki eteryczne.

 

Dzień słodkości


W Dzień Matki warto porzucić niektóre zwyczaje i w ten jeden dzień pozwolić sobie na słodką ucztę dla zmysłów. Nie chodzi tylko o to, aby nakupić słodyczy i spędzić dzień na pochłanianiu przekąsek. Można jednak wykorzystać dostępne w sieci ciekawe przepisy i wspólnie z dziećmi przygotować wyśmienite wypieki lub desery na zimno. Będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny, której zwieńczeniem stanie się pyszny poczęstunek, wykonany w domowych warunkach.

 

Wieczór filmowy

 

Filmy familijne to pozycje dla całej rodziny, które zapełnią czas w ten wyjątkowy wieczór. Dzień Matki to świetna okazja na to, aby razem z dziećmi pośmiać się przy lekkiej, przyjemnej komedii. Można w tym celu przygotować smaczne przekąski i zdrowe napoje, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem.

 

Dzień Matki to szczególny dzień, który warto spędzić z dzieckiem. Nie trzeba przygotowywać nic wytwornego i wystrzałowego, pamiętaj, że najbardziej liczy się wspólne tworzenie wspomnień, na przykład podczas seansu filmowego lub produkcji domowych wypieków.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *