Blog

Pomysły na letnią zabawę z dziećmi

Dzieci czekają na wakacje z utęsknieniem, jednak jeżeli podczas wolnych dni zostaną pozostawione same sobie, szybko mogą zacząć się nudzić. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na letnią zabawę z pociechą.

 

Zabawy w piaskownicy

 

Dzieci uwielbiają zabawę w piasku. Jeżeli nie masz możliwości zabrania malucha nad morze, stwórz plażę z przydomowej piaskownicy i wraz z dzieckiem wymyśl zabawę, polegającą na budowaniu zamków czy tworzeniu różnego rodzaju piaskowych figur. Duża piaskownica pozwala na rozszerzenie zabawy w poszukiwaczy skarbów. Jako opiekun zakop w piasku jakąś zabawkę lub domowy przedmiot i daj dzieciom wyzwanie poszukiwania skarbów. Młodzi odkrywcy z pewnością docenią Twoje starania i chętnie zajmą się poszukiwaniem ukrytych „kosztowności”.

 

Inne zabawy na świeżym powietrzu

 

Lato to pora roku, podczas której piękna pogoda dopisuje najczęściej, dlatego warto pomyśleć o zabawie na świeżym powietrzu. Co ciekawe, aby świetnie się bawić wcale nie potrzeba wysokiego budżetu i długich godzin przygotowań. Dzieciaki uwielbiają stare proste zabawy, takie jak grę w klasy, skakanie przez gumę czy skakanie na skakance. Można grupie maluchów zorganizować także zabawę w popularne podchody, które z pewnością zajmą im sporo czasu, a przy okazji zapewnią odpowiednią porcję rozrywki.

 

Wśród zabaw dla małych dzieci warto rozważyć malowanie kredą po chodniku lub puszczanie baniek mydlanych. Każda z powyższych zabaw jest naprawdę łatwa do opracowania, a co więcej, nie wymaga dużych wydatków i może być wykonywana praktycznie o dowolnej porze dnia.

 

Zabawy w wodzie

 

Kiedy pogoda dopisuje i mamy na to miejsce, można w ogrodzie rozłożyć dmuchany basen i napełnić go wodą. Daje to sporo możliwości świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci nie tylko mają wtedy okazję do świetnej zabawy np. z piłką plażową, ale też zyskują szansę na odrobinę ochłody w czasie upałów.

 

Lato daje wiele możliwości na zabawę z dziećmi. Powyższe propozycje z pewnością zainteresują opiekunów, którzy nie mogą przez cały okres wakacyjny zapewnić dzieciom wypoczynku w nadmorskim lub górskim kurorcie i poszukują inspiracji na zabicie nudy w zwykłe dni.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *