Blog

Zabawy z dziećmi na tłusty czwartek

Tłusty czwartek kojarzy nam się z obżarstwem. Nie trzeba jednak spędzać go tylko i wyłącznie na jedzeniu smakołyków. Można pyszności połączyć z ciekawą zabawą. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów rozrywki, które można wykorzystać z okazji tłustego czwartku.

 

Pieczenie i dekorowanie pączków

 

Najpopularniejszą zabawą, jaką można wykonać z dziećmi w Tłusty Czwartek, jest oczywiście pieczenie pączków. Taka kulinarna rozrywka bywa jednak czasochłonna i często wiąże się z „armagedonem” w kuchni. Można więc zdecydować się na coś innego i po prostu kupić nieudekorowane pączki, pozwalając dzieciom wykonać ozdoby samodzielnie. Do takiej zabawy potrzebne nam będą np. lukier, polewa czekoladowa, posypka lukrowa, rodzynki, skórka pomarańczowa, wiórki kokosowe itp.

 

Jedzenie pączka bez pomocy rąk

 

Zabawa bardzo popularna w placówkach oświatowych, choć można ją przeprowadzić także w domu. Potrzebny nam będzie donut, czyli pączek z dziurką w środku. Zawieszamy ciastka na sznurku w ilości takiej, ilu jest uczestników zabawy. Każdy ustawia się przy swoim pączku, ręce pozostają splecione z tyłu. Na znak startu wszyscy zaczynają jeść swojego pączka bez użycia rąk. Osoba, która jako pierwsza sobie z tym poradzi, wygrywa.

 

Zgadnij nadzienie

 

Jest to bardzo ciekawa i smaczna zabawa. Kupujemy pączki z różnym nadzieniem. Uczestnikom zabawy zawiązujemy oczy i dajemy im do powąchania lub spróbowania pączek z określonym wsadem. Dziecko na podstawie zmysłu smaku lub zapachu musi zgadnąć, z czym jest dany pączek.

 

Zawody

 

Zabawa dla dzieci w Tłusty Czwartek może zawierać także element sportu. Wystarczy przygotować tor przeszkód lub zorganizować wyścigi dla dzieci. Osoba, która wygra najwięcej konkurencji, w nagrodę otrzymuje pączka.

 

Tłusty Czwartek to świetna okazja na to, aby zaangażować dzieci do wspólnej zabawy. Zamiast świętować ten dzień tylko poprzez obżarstwo, można przygotować ciekawą rozrywkę, która sprawi, że tradycji stanie się zadość, a oprócz słodkości, dzieci będą mogły wspominać mile spędzony czas z rówieśnikami.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *