Blog

Rozpoznaj najlepsze przedszkole!

przedszkole józefów

Wybór placówki, która zapewni wszystkie potrzeby przyszłego przedszkolaka to nie lada wyzwanie. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę?

Głównym zadaniem każdej placówki oświatowej jest wsparcie pod względem intelektualnym oraz emocjonalnym dziecka. Pedagodzy podkreślają, że w tym wieku rozwój w tych dwóch kierunkach jest najbardziej intensywny. Umysł dziecka trzyletniego jest wtedy najbardziej chłonny, a zdobyte w tym okresie umiejętności stanowić będą fundament, na którym dziecko budować będzie swoje przyszłe sukcesy również edukacyjne. Zajęcia przedszkolne dają dziecku możliwość budowania narzędzi, które pomocne są w późniejszej efektywnej nauce, dodatkowo przedszkolak uczy się działania w grupie oraz poznaje nowe aspekty samodzielności. Znajdź i rozpoznaj najlepsze przedszkole!

Trio, które powinno znaleźć się w każdym przedszkolu:

Pierwszym aspektem, na który na pewno trzeba zwrócić uwagę, jest nauka języków obcych. Współcześnie zajęcia językowe to standard w większości przedszkoli, warto jednak wybierać takie, których jakość prowadzonych zajęć jest na bardzo wysokim poziomie. Idealnie, gdy zajęcia są prowadzone przez native speakerów.
Po drugie – sztuka. W krajach zachodnich obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat stało się standardem. W Polsce to niestety rzadkość, a jej rola w życiu dziecka jest niedoceniana. Stanowi ona jednak nieodłączny element budujący wyobraźnie i kształcący w dziecku narzędzia do edukacji i wielu innych płaszczyznach. Codzienny kontakt przedszkolaka z różnorodną sztuką uwrażliwia dziecka na piękno, wzbogaca jego wyobraźnię.
Trzecim aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest odpowiednia gama zajęć sportowych. Dziecko osiąga apogeum rozwoju ruchowego właśnie w wieku przedszkolnym, dlatego rozwój motoryczny nie powinien być zaniedbany. Odpowiednia dawka ruchu to gwarancja prawidłowego rozwoju organizmu dziecka.

Dostępność przedszkola w okresie wakacyjnym

Nie bez znaczenia powinna być też dostępność przedszkola w okresie wakacyjnym. Wakacje to czas urlopów, ale i pracy. Nie zawsze rodzice mają możliwość zapewnienia dziecku opieki w tym czasie dlatego jeśli przedszkole zapewnia tę opiekę przez cały rok i nie ma przerwy wakacyjnej to jest to dodatkowe ułatwienie i atut takiej placówki.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *