Blog

Gdzie jechać na wakacje z przedszkolakiem?

Koniec roku szkolnego to dla dzieci w wieku przedszkolnym wyczekiwany czas odpoczynku. Rodzice często zastanawiają się, gdzie zabrać swoją pociechę na okres wakacyjny. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na wakacje z dzieckiem.

 

Wyjazd w góry

 

Wakacje w górach to świetna opcja na aktywne spędzenie wypoczynku z przedszkolakiem. Nie tylko możesz maluchowi pokazać piękną górską przyrodę, ale też zapewniasz mu dostęp do zdrowego, świeżego powietrza. W Polsce funkcjonuje wiele górskich kurortów, które skupiają rodziny ze wszystkich zakątków kraju. Wśród najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych można wyróżnić Zakopane, Karpacz, Szklarską Porębę lub Wisłę. Są to miejsca pełne atrakcji turystycznych, w których maluch z pewnością nie będzie się nudził.

 

Wakacje z przedszkolakiem nad morzem

 

Oprócz gór najpopularniejszym miejscem na wyjazd wakacyjny z rodziną, jest polskie morze. Tutaj również można skorzystać z szerokiej oferty pensjonatów i apartamentów dla rodzin z dziećmi. Polskie Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest szerokie, a każda z nadmorskich miejscowości zaprasza turystów na sezon letni. Piaszczysta słoneczna plaża oraz szum fal zapewniają okazję do wspaniałej zabawy. Maluch z pewnością doceni możliwość kąpieli przy brzegu morza pod okiem troskliwych opiekunów, jak również szereg innych atrakcji dla dzieci, które oferowane są zarówno przez właścicieli hoteli, jak i władze większości nadmorskich miejscowości.

 

Wypoczynek z dzieckiem nad jeziorem

 

Polskie jeziora wyróżniają się niesamowitym urokiem i atmosferą, która świetnie wpisuje się w sezon wakacyjny. Jeziora często znajdują się w okolicy lasu, gdzie przyroda kwitnie i zachwyca swoim pięknem. Podczas pobytu nad wodą można skorzystać z kajaków lub rowerów wodnych, zabierając malucha na super przygodę po jeziorze. W kurortach nad jeziorami często znajduje się szereg atrakcji dla dzieci, takich jak boiska do gry w piłkę czy place zabaw.

 

Agroturystyka z przedszkolakiem

 

Gospodarstwa agroturystyczne rozmieszczone są w różnych miejscach na terenie Polski, najczęściej w okolicy lasów, jezior lub krajobrazów górskich, choć można je spotkać także w mniejszych, mniej popularnych miejscowościach, np. w centrum kraju.  Agroturystyka z przedszkolakiem to wspaniała okazja na pokazanie maluchowi nieznanych miejsc i zapoznanie go ze zwierzętami gospodarskimi oraz zasadami prowadzenia takiego gospodarstwa. Agroturystyka pozwala na wypoczynek na łonie natury i zasmakowanie prawdziwego swojskiego jedzenia.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *