Blog

Czy warto wysłać dzieci na półkolonie?

Wakacje to dla dzieci okres odpoczynku od nauki, ale jednocześnie w tym czasie maluchy mogą spotkać się ze zjawiskiem, jakim jest nuda. Zwłaszcza kiedy skończy się już urlop rodziców i będą oni musieli wrócić do pracy. Wielu opiekunów korzysta z możliwości wysłania swoich pociech na półkolonie. Jakie są zalety takiego działania?

 

Czym są półkolonie?

 

Półkolonie tym się różnią od kolonii, że organizowane są na terenie miasta lub gminy, w których mieszka dziecko. Zadaniem półkolonii jest zapewnienie dzieciom rozrywki w czasie wakacji lub ferii zimowych, umożliwiając im udział w wycieczkach, zabawach edukacyjnych, sportowych i innych wydarzeniach. Ich ideą jest przede wszystkim zapewnienie dzieciom jakiegoś działania w czasie wolnym, zwłaszcza gdy rodzice maluchów muszą chodzić do pracy.

 

Półkolonie ogólne czy tematyczne?

 

W większości miast można zapisać dziecko na półkolonie ogólne, czyli takie, które obejmują różnego rodzaju formy rozrywki. Jeżeli jednak nasza pociecha jest utalentowana w pewnym kierunku, warto pomyśleć o tym, aby wysłać ją na zajęcia tematyczne. Najczęściej organizowane są półkolonie:

  • artystyczne;
  • sportowe;
  • edukacyjne.

 

W takim przypadku dziecko nie tylko ma okazję ciekawie spędzić czas, ale też może podszkolić własne umiejętności i rozwijać indywidualne zainteresowania. Oczywiście maluch nie musi być ekspertem w danej dziedzinie. Jeżeli lubi rysować, na zajęciach artystycznych może poznać nowe techniki w tym zakresie, dziecko aktywne z pewnością chętnie uda się na zajęcia sportowe, a półkolonie edukacyjne to świetna możliwość na rozwinięcie wiedzy ogólnej i naukę języków w formie zabawy.

 

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonię?

 

Półkolonia to bardzo dobra alternatywa dla standardowych kolonii lub wakacji z rodziną. Dla dziecka jest to nie tylko “zabicie” nudy, ale też możliwość nabycia nowych umiejętności oraz poznania znajomych i nawiązania przyjaźni, być może, na zawsze. Dużą zaletą jest też cena, gdyż w wielu gminach półkolonie organizowane są przez placówki oświatowe i kosztują niewiele, a nawet bywają darmowe.

 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *