Blog

Zimowa przerwa

photo-1484331640898-7cb97a9df91f

Zimowa przerwa to  czas, na który nie tylko czekają dzieci, ale również rodzice. Ferie to czas, w którym można zaplanować parę dni odpoczynku  z dzieckiem lub wysłać je np. do dziadków. Część z rodziców decyduję się właśnie na taki wspólny wyjazd  inni wolą wysłać dziecko na zimowe wakacje do rodziny. Niezależnie od tego, w jaki sposób przedszkolaki spędzą  ten zimowy, wolny czas trzeba zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo.

Ferie w górach – przyjemność nie tylko dla przedszkolaka

Góry to najpopularniejszy zimowy cel podróży wielu polskich rodzin. Wbrew pozorom umiarkowane niskie temperatury i śnieg nie przeszkadzają przedszkolakom w aktywnościach i zabawie. Istnieje wiele miejsc, do których rodzice mogą zabrać swoje pociechy o tej porze roku. Można zdecydować się na najbardziej znane kurorty takie jak Szczyrk, albo Zakopane. Trzeba jednak pamiętać o kilku aspektach. W tym okresie może być bardzo dużo turystów, dlatego na pewno miejsce noclegowe trzeba rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele osób twierdzi, że optymalnie należy planować ferie w górach już w listopadzie.

Wybierając się w podróż z małym dzieckiem czy z przedszkolakiem całą wycieczkę trzeba rozpocząć od planowania. Trzeba wybrać optymalny środek transportu, do wyboru mamy naprawdę wiele rozpoczynając od samochodu kończąc na locie samolotem. Jeśli dziecko nie miało okazji jeszcze zobaczyć samolotu z bliższej perspektywy na pewno urozmaici to Wasz wyjazd. Kolejny bardzo ważny aspekt podróży to miejsce, w którym planujecie pobyt . Obiekt, w którym zamierzacie się zatrzymać powinien być dostosowany do potrzeb dzieci. Na taki wyjazd trzeba zabrać wszystkie akcesoria do codziennej pielęgnacji malucha, ulubione zabawki dziecka i odzież, która zabezpieczy dziecko przed niskimi temperaturami.

Z pewnością atrakcji w górach nie brakuje. Dla miłośników sportów zimowych góry to prawdziwy raj – jazda na nartach lub na snowboardzie to tylko nieliczne z atrakcji, które można zagwarantować dziecku. Pozostaje jednak kilka kwestii, które trzeba przemyśleć przed wyjazdem. Jeżeli nasza pociecha jest jeszcze zbyt mała nie poszaleje z nami na górskich stokach. Jak więc połączyć nasze białe szaleństwo z dobrą zabawą najmłodszych? Najlepiej znaleźć takie miejsce, które zapewnia opiekę dla najmłodszych, mogą to być mini przedszkola na parę godzin w ciągu dnia. Da to rodzicom odrobinę swobody, a dzieci skorzystają z profesjonalnej opieki w tym czasie.

Ferie z dzieckiem to czas, który można zorganizować na wiele sposobów. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Wybierając odpowiednie miejsce możemy być pewni, że cała rodzina będzie bawiła się doskonale. Nie zapominajmy jednak o tym, że wyjazd z dzieckiem to czas, który wspólnie spędzony będzie zarówno dla maluszka jak i dla nas rodziców czasem najpiękniejszym i długo wspominanym po powrocie do domu.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *