Blog

Zabawki przyjazne dzieciom – jak wybrać dobre zabawki edukacyjne?

Zakup zabawek dla dzieci powinien być odpowiednio przemyślany. Nie dajmy się zwieść komercyjnymi reklamami drogich kolorowych gadżetów, które nie wniosą wiele pożytku do życia naszej pociechy. Pamiętajmy, że można się uczyć przez zabawę, dlatego warto stawiać na zabawki edukacyjne, przyjazne dzieciom w różnym wieku.

Na co zwracać uwagę, wybierając zabawkę dla dziecka?

 

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko mogło czerpać jak najwięcej radości ze swoich zabawek. Jednak wybierając gadżety dla swojej pociechy, warto kierować się pewnymi aspektami, dzięki którym dana zabawka okaże się bardziej przyjazna dla malucha:

  • zabawka dostosowana do wieku dziecka – kupując zabawkę, na opakowaniu możemy zobaczyć przedział wiekowy, dla jakiego jest przeznaczona. Warto kierować się tą wskazówką, ponieważ niektóre produkty mogą być zbyt trudne do zrozumienia dla mniejszych dzieci i na odwrót – dla starszych będą nudne i zbyt dziecinne;
  • dobierać zabawkę zgodnie z zainteresowaniami dziecka – stawiając na takie gadżety pozwalamy dziecku rozwijać swoje pasje;
  • bezpieczeństwo – warto sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt nie zawiera elementów i substancji, które mogłyby zagrozić zdrowiu malucha.

 

Nauka poprzez zabawę – dlaczego to takie ważne?

 

Wybierając zabawki, które nie tylko sprawią dziecku przyjemność, ale też wpłyną na jego rozwój edukacyjny, zapewniamy mu większe możliwości rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania wiedzy. Pamiętajmy, że to w okresie dziecięcym dziecko uczy się najszybciej, nabiera też pewnych nawyków, które przydają mu się w przyszłym życiu. Wśród zabawek edukacyjnych znajdziemy mnóstwo ciekawych inspiracji, które okażą się przyjazne dziecku, np.:

  • zabawki kreatywne – rozwijające wyobraźnię i umiejętności psychomotoryczne;
  • gry dla całej rodziny – uczące pracy w grupie i rywalizacji, a jednocześnie trenujące logiczne myślenie i zapamiętywanie.

 

Nie zawsze najpopularniejsze zabawki są najlepsze, lepiej wybierać te, które pozwolą maluchowi świetnie się bawić i dobrze rozwijać. 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *