Blog

SPOTKANIE Z AKTORKĄ PANIĄ MAGDALENĄ TURCZENIEWICZ. WYCIECZKA DO TEATRU”BAJ”

NIGDY W PAMIĘCI MEJ SIĘ NIE ZATRZE,

  PIERWSZA WIZYTA W WIELKIM TEATRZE

BYŁO ODŚWIĘTNIE I UROCZYŚCIE,CICHO I PIĘKNIE I TAK ŚWIETLIŚCIE”

27 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Magdalena Turczeniewicz. Pani Magda jest aktorką, która gra w teatrze oraz filmach i serialach. Od pierwszego momentu dzieci były zachwycone i bardzo zainteresowane tym co miała nam do przekazania. Jak się okazało zawód aktora jest bardzo interesujący i trochę bajkowy…ponieważ możemy wcielać się w najróżniejsze i najbardziej niezwykłe postacie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób aktorzy czarują , jakich używają środków wyrazu że są tak bardzo przekonywujący i wiarygodni.

Pani Magda opowiedziała nam o magii teatru: scenie, kostiumach, widowni i zaprosiła nas do tej przygody.

Nie musieliśmy długo czekać, aby wszystko poznać, ponieważ w piątek 31.01 wyruszyliśmy autokarem do Teatru Baj na spektakl pt.” Tymoteusz wśród ptaków”. Przedstawienie od samego początku było niezwykle interesujące …piękna scenografia, oświetlenie, kostiumy ,widownia. Mogliśmy poczuć ten czar o którym mówiła nam Pani Magda i ani trochę się nie myliła…teatr to bajka w której cudownie jest być. Spektakl był wyjątkowy, ponieważ oprócz aktorów były cudowne pacynki. My już dobrze wiedzieliśmy że w teatrze są pacynki, kukiełki i aktorzy.

Zarówno spotkanie z Panią Magdą jak i wizyta w teatrze były wyjątkowo udanymi momentami w naszym przedszkolnym życiu.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w teatrze jednak zapewne nie ostatnia. Z wypiekami na twarzy dzieci pokrzykiwały

Brawo !!! Super !!! Wspaniale !!!!.

Nie raz jeszcze wybierzemy się do teatru.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *