Blog

SPOTKANIE Z AKTORKĄ PANIĄ MAGDALENĄ TURCZENIEWICZ. WYCIECZKA DO TEATRU”BAJ”

NIGDY W PAMIĘCI MEJ SIĘ NIE ZATRZE,

  PIERWSZA WIZYTA W WIELKIM TEATRZE

BYŁO ODŚWIĘTNIE I UROCZYŚCIE,CICHO I PIĘKNIE I TAK ŚWIETLIŚCIE”

27 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Magdalena Turczeniewicz. Pani Magda jest aktorką, która gra w teatrze oraz filmach i serialach. Od pierwszego momentu dzieci były zachwycone i bardzo zainteresowane tym co miała nam do przekazania. Jak się okazało zawód aktora jest bardzo interesujący i trochę bajkowy…ponieważ możemy wcielać się w najróżniejsze i najbardziej niezwykłe postacie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób aktorzy czarują , jakich używają środków wyrazu że są tak bardzo przekonywujący i wiarygodni.

Pani Magda opowiedziała nam o magii teatru: scenie, kostiumach, widowni i zaprosiła nas do tej przygody.

Nie musieliśmy długo czekać, aby wszystko poznać, ponieważ w piątek 31.01 wyruszyliśmy autokarem do Teatru Baj na spektakl pt.” Tymoteusz wśród ptaków”. Przedstawienie od samego początku było niezwykle interesujące …piękna scenografia, oświetlenie, kostiumy ,widownia. Mogliśmy poczuć ten czar o którym mówiła nam Pani Magda i ani trochę się nie myliła…teatr to bajka w której cudownie jest być. Spektakl był wyjątkowy, ponieważ oprócz aktorów były cudowne pacynki. My już dobrze wiedzieliśmy że w teatrze są pacynki, kukiełki i aktorzy.

Zarówno spotkanie z Panią Magdą jak i wizyta w teatrze były wyjątkowo udanymi momentami w naszym przedszkolnym życiu.

Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w teatrze jednak zapewne nie ostatnia. Z wypiekami na twarzy dzieci pokrzykiwały

Brawo !!! Super !!! Wspaniale !!!!.

Nie raz jeszcze wybierzemy się do teatru.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *