Blog

Wielkanoc

przedszkole Józefów

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią czas wolny zarówno dla rodziców jak i dla przedszkolaków. Jest to niewątpliwie jedna z niewielu chwil w ciągu roku, którą w pełni możemy spędzić z najbliższymi. Jak wykorzystać ten czas, żeby przedszkolak z radością czekał na kolejne święta? Łatwa sprawa: musimy stworzyć mnóstwo ozdób wielkanocnych, pisanek, słodkich babek i ciasteczek. A to wszystko razem z tymi, których kochamy najmocniej.

Ozdoby wielkanocne

Motyw przewodni to niezaprzeczalnie króliczki wielkanocne, baranki i kurczaczki. Możesz dorzucić również elementy wiosenne, w końcu wiosna za pasem.

Do stworzenia wielkanocnego zwierzaczka potrzebujesz waty, materiału filcowego, modeliny, farb, kolorowego papieru, guzików, brokatu i wszystkiego co wymyślisz. Możesz go również upiec, najważniejszy składnik wielkanocnych ozdób to dużo zabawy i miłości.

Kolejna ozdoba, którą możesz wykonać razem z przedszkolakiem to małe ogródki wielkanocne, które są proste w wykonaniu i wyglądają oryginalnie i efektywnie.

Jako doniczki, służą skorupki jaj. Ważne, aby rozbić jajo w taki sposób aby jedna część była większa i w miarę równa. Skorupkę możesz pomalować, zabarwić lub zostawić saute. Do środka włóż watę i zasadź rzeżuchę. Jak wyrośnie, dodaj między rzeżuchę małe kolorowe kwiatki i ułóż jajka w grupie na półce.  Możesz dołożyć małego kurczaczka, którego twoja pociecha zrobi z modeliny. Każdy przedszkolak z wielką chęcią podejmie się kariery ogrodnika i zadba aby doniczki wyglądały przepięknie i kolorowo.

Słodkości dla każdego

Wielkanoc to idealna okazja do podszkolenia umiejętności kulinarnych naszego przedszkolaka. Co warto upiec razem z maluchem?

  • Babka drożdżowa – przedszkolak z chęcią połączy składniki wymiesza je i przełoży do foremek. Uważaj tylko, żeby nie dorzucił dwóch paczek rodzynek do środka, bo wtedy powstaną rodzynki z ciastem, a nie odwrotnie.
  • Mazurek czekoladowy – od lat króluje na naszym stole. Szybki do wykonania zniknie ze stołu błyskawicznie. Zamiast polewy zrobionej z masła i kakao, możemy roztopić różnego rodzaju czekolady w garnuszku albo w kąpieli wodnej i z nich stworzyć wierzch mazurka.
  • Babka piaskowa – tradycyjna na sucho do herbaty czy z polewą? Ty zajmij się ciastem, a swojemu przedszkolakowi poleć do zrobienia pyszną polewę jogurtową. Jogurt naturalny z łyżeczką miodu trzeba ugnieść z bananem i dorzucić rozdrobnionych malin. Pyszny dodatek, a i ciasto stworzone wspólnymi siłami.
  • Tsoureki (ciasto wielkanocne greckie) – przypomina naszą chałkę i wprowadzi na nasz stół nutkę orientalną.
  • Pierniczki w kształtach wielkanocnych – dodadzą pieczeniu aspekt artystyczny i na pewno będzie to super zabawa. Możemy dodać cukrowe dodatki i słodki jadalny brokat.

Pamiętajcie, że do wszystkiego możecie dodać zdrowy dodatek np. orzechy albo zastąpić cukier namoczonymi i zmiksowanymi daktylami suszonymi.

 

Życzymy Wam zdrowych i spokojnych Świąt!

Świąt spędzonych w gronie najbliższych bez pośpiechu i planowania. Świąt przepełnionych śmiechem Waszym i Waszych maluchów. Świąt jedynych i niepowtarzalnych, na które będziecie czekać z niecierpliwością co roku.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *