Blog

W co ubrać dziecko do przedszkola?

Dobierając zestaw ubrań dla dziecka do przedszkola, rodzice powinni wybierać odzież, która będzie wygodna i funkcjonalna zarazem. Zobaczmy, w co ubrać dziecko do przedszkola.

 

Jak ubrać dziecko do przedszkola w pierwszy dzień?

 

W przedszkolu nie odbywa się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, jak to bywa w szkole, dlatego ubiór dla malucha nie musi być odświętny. Niektórzy rodzice decydują się jednak ubrać w ten dzień dziecko nieco bardziej elegancko. Nie jest to wymogiem, a jeżeli już się na to decydujemy, warto wybrać odzież, która będzie stylowa, ale też wygodna. Pierwszego dnia w przedszkolu dziecko często czuje się niepewnie. Jeżeli jest to początek samej przygody z przedszkolem, najlepiej wybrać ubranie, w którym maluch będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dzieci, które wracają do przedszkola po przerwie wakacyjnej, także muszą przyzwyczaić się do nowego rytmu dnia i nie zawsze będzie to dla nich przyjemne. Komponując ubranie dla dziecka na pierwszy dzień w przedszkolu najlepiej więc w pierwszej kolejności stawiać na wygodę, a dopiero potem na elegancki krój.

 

Jak ubierać dziecko do przedszkola?

 

Dobranie garderoby dla dziecka do przedszkola powinno być odpowiednio przemyślane. Warto uwzględnić temperaturę sal, czy jest tam ciepło, czy chłodniej. Najlepiej wybierać ubrania swobodne, w których dziecko będzie czuło się wygodnie, a uciskające elementy odzieży nie będą drażnić skóry. Pamiętajmy, że dziecko chodzi do przedszkola w celach edukacyjnych, ale także rozrywkowych. Podczas pobytu w placówce maluch chętnie się bawi, biega, jest aktywny, dlatego powinien czuć się komfortowo. Do przedszkola dla dziecka pasują między innymi:

  • spodnie dresowe;
  • spódniczki na gumce;
  • getry;
  • ubrania z lekkich oddychających materiałów np. bawełna;
  • ubrania na tzw. cebulkę, pozwalające dziecku dostosować się do aktualnej temperatury, np. rozpinana bluza, sweterek i t-shirt.

 

Wybierając ubranie do przedszkola dla dziecka, należy unikać:

  • zbyt grubej odzieży, której nie da się rozebrać;
  • ubrań zbyt obcisłych;
  • sztucznych materiałów, nieprzepuszczających powietrza;
  • ubrań ze zbyt dużą ilością zamków, guzików; dziecko może mieć problem z ich rozebraniem lub założeniem.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *