Blog

Sylwester z przedszkolakiem

przedszkole Józefów

 

Pierwsze skojarzenia dotyczące nocy sylwestrowej to dobra zabawa, głośna muzyka, fajerwerki, świecące kreacje i szaleństwo do białego rana. Mały człowieczek w domu może nieco pokrzyżować takie plany.

Obawy, że maluch nie będzie spał najlepiej, że odgłosy petard go obudzą i ogólna niechęć do pozostawienia go z kimś mogą spowodować wahanie czy i gdzie spędzić ten wieczór ? Co zatem zrobić, by wspólnie spędzić udanego sylwestra tak by każdy był zadowolony?

 

Samotny sylwester

Jeśli dziecko jest już samodzielne na tyle, by zostać z bliskimi mu osobami na noc, warto rozważyć opcje, by spędzić sylwestra bez niego. Pozostawienie dziecka pod opieką ukochanej babci czy cioci, pozwoli rodzicom spokojnie się bawić, a dziecku zapewni radosny, inny niż wszystkie wieczór. Alternatywą jest skorzystanie z usług opiekunek, ryzykowne wydaję się jednak powierzenie pociechy na jedną noc zupełnie obcej osobie. Wybór jednak należy do was… rodziców.

 

Może wyjazd?

Istnieją różne możliwości. Na kilka dni przed zabawą sylwestrową trwa wyprzedaż ofert. Wszyscy kuszą wspaniałymi widokami gór, morza czy miast oraz szampańską zabawą.

Ciekawe opcje z waszego punktu widzenia to te , które w ofercie zawierają specjalnie przygotowane na  tę noc programy prowadzone przez  wyszkolonych  animatorów zabaw. Najczęściej spotykane to: różnorodne gry i zabawy , malowanie buzi oraz dyskoteka dla maluszków. Czasami organizatorzy zapewniają też możliwość opieki w nocy. Tuż po tych aktywnościach dzieci kładą się spać w specjalnej sali, a nad ich spokojnym snem czuwają animatorki. Możecie wybrać odpowiedni dla Was pakiet – wyjazd może trwać cztery dni, jednak jeśli chcecie spędzić trochę więcej czasu razem, to miejsca wypoczynkowe oferują również wyjazdy tygodniowe. Warto połączyć taki wyjazd z wycieczkami by zobaczyć różne ciekawe zabytki. Dłuższe wyjazdy zazwyczaj są wzbogacane w dodatkowe atrakcje: np. ogniska bądź kuligi. Tak zorganizowany sylwester ma niezapomniany klimat i jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z rodziną.

A może teatr?

Teatr czy kino to również świetny pomysł na spędzenie Sylwestra. Ciekawe propozycje mają właściwie każde obiekty w większych miastach. Zazwyczaj spektakle bądź seanse kończą się najpóźniej około 21, jest to odpowiednia pora na to, by położyć malucha, a samemu wypić lampkę szampana o północy.

 

Zabawa w domu?

Jeśli istnieje możliwość, a Wasi znajomi posiadają dzieci, można zorganizować kinderbal. Warto wówczas zaplanować z góry ustalone zabawy oraz szczegółowo zadbać o oprawę tej szalonej nocy. Niezawodne będą kolorowanki, czapki, baloniki czy serpentyny. Przydadzą się też gry planszowe i chociażby twister.

Wybierzcie  opcję dostosowaną do potrzeb waszej  rodziny, być może połączycie Kinderbal  dla dzieci z prawdziwym balem dla was. Kiedy Waszymi pociechami zajmie się np. ciocia wy ze znajomymi może poszalejecie na parkiecie ? Wszystko zależy od Was, pomysłów na  ten wspaniały wieczór jest bowiem bardzo dużo, a wszystko zależeć będzie od was i waszej wyobraźni.

 

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *