Blog

Sylwester z przedszkolakiem – pomysły na kreatywną zabawę w domu

Sylwester spędzony z dziećmi w domu wcale nie musi być nudny. Wystarczy trochę kreatywności i zaangażowania, a można przygotować wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji dla rodziców, którzy chcą zapewnić dzieciom rozrywkę w Wigilię Nowego Roku.

 

Sylwester w domu z przedszkolakiem – jak się przygotować?

 

Dzieci lubią naśladować rodziców, dlatego każdy maluch, który wie, że jego opiekunowie będą świętować nadejście Nowego Roku, także będzie chciał uczestniczyć w imprezie. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym wielokrotnie decydują się na zorganizowanie skromnej imprezy w domu, aby pokazać dziecku, czym jest tradycja spędzania Sylwestra i na czym polega.

 

Forma organizacji przyjęcia sylwestrowego dla dzieci w wieku przedszkolnym powinna być dostosowana do wieku maluchów oraz ich indywidualnych preferencji. Nie każde małe dziecko wytrzyma do północy, warto więc pomyśleć o ogłoszeniu Nowego Roku wcześniej, np. o 21, aby pociecha nie miała poczucia przegapienia wielkiego wydarzenia.

 

Zabawa sylwestrowa z dziećmi w domu

 

Organizację przyjęcia można rozpocząć od dekoracji mieszkania. Warto przygotować serpentyny, balony oraz inne ozdoby, kojarzące się z radosną okazją. Następnym krokiem będzie poczęstunek. Ze względu na okazję, można przygotować specjalne potrawy, najlepiej razem z dziećmi. Postaw na oryginalne przysmaki i zadbaj o to, aby samo gotowanie było już miłą zabawą.

 

Chcąc umilić dzieciom oczekiwanie na Nowy Rok, trzeba przygotować rozrywkę. Pomysłów na zabawy sylwestrowe z dziećmi jest sporo. Oto kilka przykładów:

  • maraton gier planszowych;
  • maskarada – bal maskowy lub przebieranki z własnoręcznie robionych strojów, np. bibuły;
  • kalambury;
  • karaoke – w tym przypadku należy zwrócić uwagę na to, czy głośna muzyka nie będzie przeszkadzać sąsiadom.

 

Organizując przyjęcie, w którym mają uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym, należy zadbać o to, aby zapewnić im wystarczającą ilość rozrywki. Dzieci z niecierpliwością będą oczekiwać nastania Nowego Roku, trzeba więc zadbać o to, aby nie znudziły się czekaniem.  Metod zabawy jest wiele, trzeba tylko pamiętać o tym, aby każda forma spędzania czasu była dobrana odpowiednio do wieku malucha.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *