Blog

Nauka języka obcego u dzieci w wieku przedszkolnym

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo przydatną umiejętnością. Coraz częściej stawia się na zajęcia językowe już w grupach przedszkolnych, ponieważ małe dzieci doskonale chłoną wiedzę i szybko przyswajają nowe słowa. Jakie są najpopularniejsze metody nauki języków obcych u dzieci?

 

Nauka przez ruch

 

Małe dzieci, choć uczą się szybko, mogą mieć problem ze skupieniem uwagi w przypadku nudnych zajęć. Dlatego warto w miarę możliwości jak najbardziej je urozmaicić. Naukę języków obcych w przedszkolu często łączy się z różnego rodzaju zabawami ruchowymi, takimi jak tańce, skakanie, klaskanie w ręce. Można do tego celu wykorzystać znane piosenki lub wierszyki w języku obcym. Nauka poprzez ruch ułatwi zapamiętywanie nowych słówek i zwrotów.

 

Nauka przez zabawę

 

Ten model nauczania jest bardzo popularny wśród młodszych dzieci, które lepiej przyswajają wiedzę, robiąc coś, co sprawia im radość. Zarówno placówki przedszkolne, jak i rodzice mogą angażować dziecko w zabawy językowe, stymulujące zmysły do pracy. Może to być tworzenie historyjek, dotyczących ukochanych bohaterów bajek, jak również formowanie wierszy i rymowanek na podstawie nowo poznanych słówek.

 

Nauka przez imitację

 

Ta metoda nauki języków obcych oparta jest na umiłowaniu dzieci do naśladownictwa. Zajęcia mogą polegać np. na tworzeniu inscenizacji i przedstawień w obcym języku. Można też postawić na zabawę związaną z naśladowaniem zachowania i dialogów.

 

Czy przedszkola organizują zajęcia języka obcego?

 

Wiele placówek przedszkolnych stawia na rozwój umiejętności języków obcych wśród dzieci. W naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego dla chętnych dzieci odbywają się każdego dnia. Stosujemy indywidualne metody pracy z dziećmi, dbając o to, aby zajęcia były w miarę możliwości jak najbardziej urozmaicone. Stawiamy na rozwijanie umiejętności języka obcego poprzez słuchanie i powtarzanie zasłyszanych fraz. Pozwalamy maluchom na codzienny kontakt z językiem, wiedząc, że pozwoli to na zbudowanie pewności siebie w jego używaniu.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *