Blog

Język obcy od najmłodszych lat

język obcy od najmłodszych lat

Język obcy od najmłodszych lat

         Wielu rodziców zastanawia się kiedy zacząć wprowadzać język obcy w życie dziecka. Czy język obcy od najmłodszych lat to znaczy: Im wcześniej tym lepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie ma uniwersalnego wieku w którym maluch jest gotowy na naukę języka obcego. Każdy rozwija się w swoim tempie. Jednak eksperci twierdzą, że najlepiej zacząć oswajać dziecko z językiem już od najmłodszych lat – wskazują, że wiek 3 lat jest odpowiedni. Dzięki temu maluch osłucha się z obcą mową i będzie mu łatwiej przyswajać wiedzę. Rozumienie ze słuchu, nauka słówek nie będzie stanowiła problemu jeżeli właśnie od najmłodszych lat dziecko będzie miało kontakt z danym językiem.

 
 

Jak uczyć przedszkolaka języka obcego?

          Najlepiej przez zabawę w swobodnej atmosferze, dzieci przyswajają dużo więcej niż siedząc spokojnie za biurkiem. Bajki, piosenki, zabawki w obcym języku to bardzo dobry sposób na zainteresowanie malca.

Ciekawostka:

           Dziecko może zacząć uczyć się języka obcego zanim jeszcze się urodzi. Udowodniono, że noworodek tuż po urodzeniu rozpoznaje głos swojej matki, a nawet język którym posługiwała się podczas ciąży.

Język obcy od najmłodszych lat – jakie korzyści niesie to za sobą?

           O korzyściach płynących ze znajomości języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz częściej jego znajomość jest wręcz obowiązkowa , nic dziwnego więc, że rodzice chcą jak najszybciej rozpocząć edukację języka obcego u swojego dziecka. Nauka języka wpływa również korzystnie na rozwój przedszkolaka – rozwija umiejętności intelektualne, poprawia zdolność uczenia się. Jeżeli nasze dziecko rozpocznie naukę języka już od najmłodszych lat, to nie będzie miało oporów z użytkowaniem go w praktyce. Nie będzie skrępowane, gdy popełni jakiś błąd, bądź czegoś nie zrozumie. Ponad to ucząc przedszkolaka języka obcego poszerzamy mu horyzonty. To jest bardzo istotne, aby nasze dziecko od najmłodszych lat wiedziało jak bardzo różnorodny jest świat i wykazywało zainteresowanie obcą kulturą.

Dzieci powinny się uczyć języków obcych

       Nauka języka obcego od najmłodszych lat to dobry start w przyszłość. W tym okresie kładźmy głównie nacisk na komunikację, stopniowo dołączając gramatykę. Kiedy dziecko nie będzie czuło się skrępowane mówiąc w języku angielskim to jest już na dobrej ścieżce do opanowania innych języków obcych.

No Comments Yet


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *